Strona główna, motocykle 125 ccm

Jaka bielizna termiczna na motocykl?

Bielizna termiczna, wykorzystywana przy wielu okazjach... Przez biegaczy, wielbicieli sportów zimowych a także przez motocyklistów. Jest świetnym rozwiązaniem na chłodniejsze jesienne dni lub w ekstremalnych wypadkach w połączeniu z ocieplaną kurtką, nawet na zimowe przejażdżki.

Wybór bielizny termicznej nie jest wcale skomplikowaną sprawą, jedyne na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie, to rodzaj wykorzystanych materiałów, sposób szycia oraz przede wszystkim rozmiar. Bielizna taka powinna być dla nas drugą skórą, podczas jazdy nie powinniśmy w ogóle odczuwać jej na sobie. Dokładnie tak jak ze zwykłą bielizną.

Podczas przeglądania setek dostępnych artykułów zwracajmy uwagę przede wszystkim na rodzaj szwów, powinny być jak najdrobniejsze. Często zdarza się, że szwy bywają drażniące w bardziej wrażliwych miejscach ciała, pod pachami, w okolicach pachwin. Są sztywniejsze od reszty materiału i zazwyczaj niedokładnie wykończone, pozostawiając „ostre” zakończenia tkaniny.

bieliznatermicznanamotocyklDrugim aspektem na który koniecznie należy zwrócić uwagę są materiały z jakich bielizna została uszyta. Musi ona być w pewnym stopniu elastyczna- oczywiście nie za bardzo, bo będzie to świadczyło wysokiej zawartości lycry. Jak wiele osób pewnie się domyśla, lycra nie jest najlepszym połączeniem z gorącym ciałem. Szybko zaczynamy się pocić, co z pewnością odbierze nam przyjemność z jazdy. Pozostałe materiały są zależne od producentów odzieży- każdy z nich ma swoje własne opatentowane technologie produkcji chociaż część z nich jest uniwersalna.

Zapoznanie się z ich właściwościami jest sprawą kluczową przy wyborze bielizny termicznej. W dzisiejszych czasach mamy pewne ułatwienie w postaci wyszukiwarki Google oraz serwisu Youtube. Znaleźć tam można bez większych problemów setki, jak nie tysiące, recenzji, poradników oraz testów każdego z materiałów. Trzeba też pamiętać, że bielizna bieliźnie nierówna. Chociaż każda musi spełniać swoje podstawowe zadanie to różnią się niektórymi z właściwości. Niektóre poza utrzymaniem temperatury odpowiedniej dla ciała, zapewniają też przewiew, pozwalając tę temperaturę obniżyć w wypadku przegrzania, inne z kolei wykorzystują technologie bezpośrednio zapobiegające poceniu się. Wszystkie jednak, bez wyjątku powinny zostać potraktowane środkiem bakteriobójczym a materiały powinny być hipoalergiczne.

Jeśli chodzi o dobór rozmiaru, najlepszym rozwiązaniem jest osobiste zjawienie się w sklepie i przymierzenie, nie należy ufać w tym przypadku w rozmiarówce.

Jednak nie należy się tym samym sugerować, że uda nam się przez przymierzenie dobrać odpowiedni rodzaj bielizny. Pamiętajmy o tym, że mierzymy ją w innych warunkach niż będzie wykorzystywana. To, że będzie nam w niej zauważalnie cieplej nosząc ją w temperaturze pokojowej, nie oznacza tym samym , że sprawdzi się tak samo dobrze w akcji.

Doskonałym miejscem z szerokim wyborem artykułów tego rodzaju jest z pewnością salon MCS Honda. Poza dobrze przeszkoloną obsługą znaleźć można u nich pokaźny wybór odzieży oraz akcesoriów motocyklowych. Skupiając się na temacie wiodącym: http://mcsonline.pl/bielizna,cp224,pl.html