Strona główna, motocykle 125 ccm

Podrabiane motocykle 125 z Chin, na przykładzie Hondy MSX 125

Chińczycy mają bardzo długą tradycję w podrabianiu wszystkiego co tylko możliwe: ubrania, samochody, a także motocykle 125. Zobaczcie chińskiego ripa Hondy MSX

Chińczycy od lat słyną z podrabiania wszystkiego co tylko przynosi zyski. Na początku wzięli się za ubrania, następnie przeszli do elektroniki, by finalnie dojść nawet do samochodów i motocykli. Całkiem niedawno wpadliśmy na stronę bardzo interesującego “producenta” motocykli o nazwie Chongqing Wonjan Motorcycle MFG. Co., Ltd. Ten wybitny przedstawiciel chińskiej myśli motoryzacyjnej ma w swojej ofercie przebogatą gamę motocykli i skuterów. Każdy z nich nasuwa silne skojarzenia z innymi markami jak Yamaha, Honda, a nawet Ducatti.

Absolutnym szczytem jest jednak model o jakże chwytliwej marketingowej nazwie WJ150-18, jest to bezczelny klon Hondy MSX 125, znanej za oceanem i w Japonii jako Honda Grom.

Poniżej wrzucamy Wam galerię tego motocykla ze strony producenta, musimy przyznać, że sesja wygląda całkiem nieźle.

Jak widać motocykl wygląda prawie dokładnie identycznie jak oryginał, różnią się przednie kierunki, końcówka tłumika jest chromowana. Zdecydowanie różni się silnik, ma on pojemność 150 centymetrów. Nie ma się jednak co oszukiwać, klon jest prawie doskonały. Zegary są dokładnie takie same jak w oryginale, choć MSX składany jest w Tajlandii to z pewnością zegary pochodzą w obu przypadkach z tego samego źródła w Chinach.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną producenta, znajdziecie tam inne dziwnie znajomo wyglądające motocykle, a przy okazji zobaczycie ile kosztuje chiński motocykl zaraz po wyjechaniu z fabryki w prowincji Chongqing:)