Strona główna, motocykle 125 ccm

KTM Duke 125 – Najlepszy w mieście

Motocykle KTM od zawsze kojarzyły się z wytrzymałością i przystosowaniem do trudnych warunków, ale KTM Duke 125 to model przystosowany do jazdy po mieście.

KTM Duke 125 to nowoczesny motocykl produkowany przez KTM. Motocykl ten wyposażony jest w jednocylindrowy silnik o pojemności 125 cm3 i mocy 15 koni mechanicznych. Silnik zasilany jest elektronicznie poprzez elektroniczny wtrysk paliwa. KTM Duke 125 został wyposażony w sześciostopniową skrzynię biegów, charakteryzującą się wysoką elastycznością, niezwykle twardą ramę, opartą na kratownicy oraz wielotarczowe sprzęgło, gwarantujące płynną zmianę biegów. Silnik chłodzony jest cieczą. KTM Duke 125 jest z założenia motocyklem turystyczno-rekreacyjnym, dostosowanym do każdego terenu. Jego normalna cena to przeszło 17 000 zł.

Więcej szczegółów na stronie Ktm-shop.pl

KTM Duke 125 – W sam raz na miasto

KTM Duke 125, choć jest wzorowany na motocyklach z rajdów Dakar, to jest całkowicie nieprzydatny w terenie. Poziom spalania rzędu 2,5 litra na 100 km, przy 11 litrowym zbiorniku dyskwalifikuje go jako motocykl turystyczny. Niezwykle wygodny na drogach asfaltowych, traci wyjątkowo dużo na trawie, miękkiej ziemi oraz szutrze. Na twardej i sztywnej ramie czuć niemalże każdą nierówność. Niezwykle sprytny w mieście, słabiutko spisuje się na torze i jako motocykl turystyczny.

KTM Duke 125, dane techniczne:

Typ silnika: 1-cylinder, 4T, chłodzony cieczą
Pojemność: 124,7 cm³
Skrzynia biegów: manualna, 6 stopniowa
Wysokość siedziska: 800 mm
Poj. zbiornika paliwa: 11 litrów
Masa (bez paliwa): 127 kg

Zobacz tematy nt. motocykli KTM na naszym forum