Strona główna, motocykle 125 ccm

Gilera Runner FX 125 – Mini ścigacz

Gilera Runner FX 125 jest malutkim ścigaczem, ale niestety spalanie 6 litrów paliwa uwzględniając "szaleństwa" to zbyt wiele. Doskonałe lekarstwo na korki.

Produkowany w latach 1998-2001 skuter o pojemności 125 ccm nie przypomina włoskich poprzedników. Model został wyposażony w silnik dwusuwowy, chłodzony cieczą. Dzięki smukłej sylwetce, dosyć niskiej wadze (115 kilogramów) skuter gwarantuje znakomite osiągi. Prędkość przelotowa tego modelu wynosi 90 kilometrów na godzinę, zaś maksymalna ponad 130 kilometrów na godzinę. Świetne osiągi powodują większe zużycie paliwa, zatem Gilera Runner FX 125 do 1999 roku posiadała 9-litrowy bak, a od lipca 1999 już 12-litrowy bak. W trakcie produkowania tego modelu dwukrotnie zmieniano koncepcje. W 1998 roku sprzedawano skutery z hamulcem bębnowym, zaś w 1999 roku zastąpiono je tarczowymi.

Pełne dane, a także specyfikacja techniczna na stronie Wikipedia.org

Gilera Runner FX 125 – To już nie jest tylko skuter

Gilera Runner 125 to nie skuter, a mały ścigacz. Producent celowo chciał, aby jego motorower był jednym z najszybszych na świecie i ta sztuka mu się udała. Martwi jednak spalanie Runnera FX 125. Przy spokojnej jeździe skuter zużywa 4 litry benzyny na sto kilometrów, zaś kiedy kierowca postanowi przycisnąć, spalanie wzrasta do ponad 6 litrów na sto kilometrów. Runner prowadzi się bardzo dobrze, jest stabilny na zakrętach. Dzięki swojej smukłej sylwetce i dobrej zwrotności idealnie nadaje się do poruszania po zakorkowanym mieście.

Zobacz tematy nt. motocykli Gilera na naszym forum