Strona główna, motocykle 125 ccm

Aprilia RS 125 – Nie tylko dla młodzieży

Aprilia RS 125 (1999-2005) została wzbogacona o wiele dodatków, silnik Rotax 123 został zastąpiony Rotax'em 122, dzięki czemu jest ekonomicznym ścigaczem.

Druga generacja słynnego modelu RS 125. Aprilia została wyposażona w silnik Rotax 122, który doskonale zastąpił nieco starszy i nieco mniej ekonomiczny Rotax 123. RS 125 posiada ulepszony względem poprzednich modeli system zapłonu oraz nowoczesny alternator. Sześciostopniowa, manualna skrzynia biegów została lepiej zsynchronizowana, dzięki czemu motocykl płynniej przyspiesza. Aprilia RS 125 pomimo małego silnika jest motocyklem dużym. Waży 139 kilogramów. Powstało wiele stylizacji tego pojazdu. Jedną z najbardziej charakterystycznych jest edycja Valentino Rossi.

Obszerne informacje znajdują się na stronie Wikipedia.org

Aprilia RS 125 – Idealny na start

RS 125 to doskonały motocykl dla początkujących. W odróżnieniu od innych, konkurencyjnych ścigaczy – RS 125 będzie dobrym wyborem nie tylko dla młodzieży, lecz również dorosłych. Dzięki swojej dużej wadze prowadzi się bardzo płynnie. Silnik pracuje na tyle stabilnie i cicho, że można go wziąć za 250-tkę. Aprilia RS 125 jest ścigaczem bardzo ekonomicznym. Z danych statystycznych wynika, że przy rozsądnej jeździe spalanie wynosi około 3.5 litra na 100 kilometrów. Jeśli lubimy nieco przycisnąć, to i tak zmieścimy się w pięciu litrach. Dobry wybór zarówno dla początkujących, jak również doświadczonych, lubiących klasyki kierowców.

Zobacz tematy nt. motocykli Aprilia na naszym forum