Strona główna, motocykle 125 ccm

Historia motocykli Daelim

Daelim to wyjątkowa, koreańska marka motocykli, która pojawiła się na rynku w latach 60. ubiegłego wieku. Nieustannie się rozwijała, dzięki czemu obecnie jest ona jednym z największych producentów motocykli na całym świecie. Pod tą marką wyprodukowano wiele motocykli, które zna niejeden miłośnik jednośladów!

Słowem wstępu: trochę informacji o marce Daelim

Daelim Motor Company, czyli DMC, to południowokoreański producent motocykli – produkcja bazuje przede wszystkim na motocyklach typu cruiser, skuterach oraz pojazdach o niedużej pojemności silnika, nieprzekraczającej 125 cm3. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Gyeongsangu Południowym, natomiast zakłady produkcyjne w Changwon.

Jego jednoślady są niezwykle popularne w państwach, takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania, Iran czy Izrael. Polskich miłośników motocykli Daelim może nie ucieszyć informacja, że aktualnie marka ta nie posiada oficjalnego przedstawiciela w RP – z drugiej jednak strony, w kraju regularnie organizowane są zloty wielbicieli Daelima, podczas których można spotkać niemałą społeczność fanów tej marki.

Początki marki Daelim

Chociaż początek firmy przypada na 1939 rok, to przedsiębiorstwo w obecnej postaci rozpoczęło działalność w 1962 roku. Uruchomiono wtedy spółkę Daelim Motor Company, której zadaniem było tworzenie skuterów, aby wspomóc pracowników w szybkim, sprawnym dojeździe do pracy. I właśnie tak pierwszy motocykl Daelim powstał w Changwon w 1963 roku.

Kiedy zaczęto rozważać wkroczenie do branży motocyklowej, celem firmy było przede wszystkim znalezienie swego rodzaju niszy i wypuszczenie na rynek pojazdów, które przerosłyby oczekiwania większości ludzi. Firmie od początku jej istnienia towarzyszyło pragnienie, by położyć nacisk na jakość prac projektowych.

Od 1978 roku Daelim Motor Company, przy wsparciu japońskich producentów, nieustannie opracowywała funkcjonalne modele, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem. W 1993 roku firma zdołała jednak samodzielnie opracować motocykl o pojemności 100 cm3.

Rozwój przedsiębiorstwa pozwolił mu na produkowanie ponad 300 000 pojazdów rocznie! Na przestrzeni lat zaprojektowało ono wiele wyjątkowych modeli jednośladów – jeśli któryś z nich należy do nas, warto pamiętać, że wybierane przez nas części do Daelim powinny charakteryzować się wysoką jakością, aby wydobyć z motocykla jego pełen potencjał!

Motocykle marki Daelim

Pierwszym motocyklem, który powstał pod marką Daelim, był Altino. Lata pracy przyniosły efekty, gdyż wszystkie modele firmy zaczęły cieszyć się zainteresowaniem. W 1997 roku firma rozpoczęła sprzedaż skutera o pojemności 125 cm3 – model Trans Up (NS125) był wyposażony w 4-suwowy, 4-zaworowy silnik. Wciąż cieszy się on uznaniem na rynku krajowym i międzynarodowym.

Końcówka XX wieku, czyli 1998 rok, przyniosła skuter o pojemności 100 cm3 – Delfino zapewniał najwyższe parametry osiągów spośród wszystkich skuterów w swojej klasie. Był on szczególnie atrakcyjny również z uwagi na stosunek ceny do jakości. W tamtym czasie na rynek wypuszczono także Daystara – był to model o klasycznej stylistyce, charakteryzujący się dobrymi osiągami.

Firma Daelim wciąż poświęcała wtedy niemałe kwoty, aby dział badań pracował nad kolejnymi ulepszeniami w częściach motocykla. W 2002 roku nastąpił przełom – wprowadzono model Major ATS, który miał był zaoferowany wielbicielom klasy motocykli typu biznesowego.

Wraz ze wzrostem popularności marki, Daelim wprowadzał kolejne typy motocykli. Były to zarówno jednoślady dla młodych osób, jak i starszej społeczności. Obecnie marka cieszy się dużym uznaniem i zaufaniem wielu klientów w różnych zakątkach świata.