Strona główna, motocykle 125 ccm

Yamaha TDR 125 – Zwinna i dynamiczna

Yamaha TDR 125 jest znana przede wszystkim ze swojej zwinności i dobrego przyspieszenia. Wiele maszyn konkurencji jest podobnych, ale oryginał jest jeden.

Yamaha TDR 125 napędzana jest silnikiem o pojemności 125 ccm i mocy maksymalnej 15 KM. Pomimo masy własnej 128 kilogramów, pojazd jest w stanie rozpędzić się do około 120 kilometrów na godzinę. Zarówno na przednim jak i tylnym kole zastosowano hamulce tarczowe. Siedzisko znajduje się na wysokości 82 centymetrów co czyni TDR 125 stosunkowo wysokim motocyklem. Przy jeździe zachowawczej średnie spalanie wynosi około 3.5 litra benzyny na sto kilometrów. Wygodny, zwinny i przede wszystkim dynamiczny. Model ten przeznaczony jest dla kierowców średnio zaawansowanych.

Dalsze informacje o tym modelu Yamahy na stronie Wikipedia.org

Yamaha TDR 125 – Niesamowite przyśpieszenie

Yamaha TDR 125 to klasyk, ponieważ odkąd pierwsze modele zjechały z taśmy, to konkurencyjne firmy rozpoczęły masową produkcję egzemplarzy łudząco podobnych do TDR 125. Motocykl jest zwinny i ma dobre przyspieszenie. Dzięki charakterystycznej sylwetce przyciąga uwagę przechodniów co ma znaczenie, jeśli planujemy kupić ten motocykl dla “szpanu”. Yamaha TDR 125 waży ponad 120 kilogramów, co ma znaczenie w kwestii prowadzenia. Spalanie może wynosić 3.5 litra, ale gdy przekręcimy manetkę do końca, to skoczy ono do 5 litrów.

Zobacz tematy nt. motocykli Yamaha na naszym forum