Strona główna, motocykle 125 ccm

Romet Retro 125 – Pełnia klasyki

Romet Retro 125 to klasyczny motocykl, który pewnością przypadnie do gustu nie jednemu kierowcy. Mocny silnik, blisko 7 koni, ekonomiczny oraz bezawaryjny.

Romet Retro 125 to skuter utrzymany w klimacie Vespy. Jednocylindrowy silnik chłodzony jest powietrzem, a żeby zmniejszyć nieco spalanie zdecydowano się na użycie systemu czterosuwowego. Moc maksymalna tego modelu to 6.4 koni mechanicznych. Skuter jest w stanie rozpędzić się do 80 kilometrów na godzinę, a prędkość przelotowa wynosi 70 km/h. Zastosowano dwa rozwiązania jeśli chodzi o rozruch. Skuter można odpalić elektrycznie, jak również rozrusznikiem nożnym. Z przodu hamulce są tarczowe, zaś z tyłu bębnowe. Model posiada tradycyjne oświetlenie, które odbiega od nowoczesnego designu. Duża lampa emituje jasne światło, a dosyć spory akumulator i system jego ładowania nie powoduje, iż światło na niskich obrotach jest słabsze.

Więcej danych, specyfikacja techniczna oraz opis na stronie Romet.pl

Romet Retro 125 – Klasyk w pełnym wydaniu

Romet Retro 125 to propozycja dla osób ceniących sobie klasyki. Skuter może z powodzeniem zastąpić droższą Vespę, bo przypomina ją wyglądem, a osiągi ma całkiem podobne. Motocykl jest ekonomiczny, dlatego doskonale nadaje się na miejskie przejażdżki. Czterosuwowy silnik pracuje cicho i stabilnie. Zastosowano specjalny tłumik, który ma wpływ na to, iż skuter pali mniej.

Zobacz tematy nt. motocykli Romet na naszym forum