Strona główna, motocykle 125 ccm

Keeway Superlight 125 – Duży chińczyk

Keeway Superlight 125 to stosunkowo spory motocykl. Jego duże gabaryty wskazywałyby, że będzie szybki, niestety tak nie jest, osiąga trochę ponad 80 km/h.

Czterosuwowy silnik chłodzony powietrzem, pięciostopniowa skrzynia biegów i niskie spalanie. Tak w skrócie można opisać model Superlight 125. Motocykl bardzo atrakcyjny z wyglądu. Silnik może wygenerować aż 12 koni mechanicznych co wpływa na przyspieszenie pojazdu. Pomimo dobrego przyspieszenia, Keeway rozpędza się jedynie do 80 kilometrów na godzinę. Wpływ na to ma waga, gdyż motocykl waży aż 145 kilogramów. Przednie koło ma 16 cali, zaś tylne o jeden cal mniej. Dzięki takiemu rozwiązaniu motocykl bez trudu może się poruszać po nierównej jezdni. Siedzisko umiejscowione jest na wysokości 730 mm co czyni ten motocykl stosunkowo niskim. Keeway Superlight 125 przeznaczony jest do spokojnej jazdy na średnich obrotach.

Więcej danych o tym modeli Keeway na stronie Wikipedia.org

Keeway Superlight 125 – Duży lecz powolny

Keeway Superlight 125 pomimo ciekawego wyglądu jest tylko “chińczykiem”. Silnik pracuje dosyć głośno i powoduje wibracje. Wpływa to na komfort jazdy. Przy dłuższych podróżach można się zmęczyć, ponieważ Superlight rozpędza się tylko do 80-85 km/h co skutecznie odstrasza klientów. Dzięki sporej masie, pojazd stabilnie trzyma się jezdni i jest zwrotny. Siedzisko wygodne co ma znaczenie, gdy nie podróżujemy sami.

Zobacz tematy nt. motocykli Keeway na naszym forum