Strona główna, motocykle 125 ccm

Kawasaki 125 Eliminator – Elegancki Cruiser

Model Kawasaki 125 Eliminator nie należy do najbardziej udanych, ma kilka wad, ale swoim wyglądem i komfortem jazdy "eliminuje" wszystkie niedociągnięcia.

Cruiser o bardzo eleganckim wyglądzie. Posiada jednocylindrowy silnik chłodzony powietrzem. Pięciostopniowa skrzynia biegów pozwala na płynne przyspieszenie, ponieważ model ten waży ponad 140 kilogramów i każdy bieg ma stosunkowo długi. System hamulcowy jaki zastosowano w tym modelu nie różni się od innych. Z przodu motocykl posiada tarczę, zaś z tyłu typowy, klasyczny bęben. Kawasaki 125 Eliminator jest długim pojazdem, ponieważ całkowita długość modelu wynosi 2149 mm. Z raportów spalania wynika, że Eliminator potrzebuje około czterech litrów paliwa na pokonanie dystansu stu kilometrów. Silnik zasilany jest gaźnikiem i posiada zapłon elektryczny. Duży, masywny pojazd do dalekich podróży.

Opis modelu znajduje się na stronie Wikipedia.org

Kawasaki 125 Eliminator – Wytrzymały?

Kawasaki 125 Eliminator produkowany jest od wielu lat. Miał się okazać bardzo wytrzymałym modelem, jednak z informacji pochodzących od kierowców wynika, że tak nie jest. Dosyć często psuje się zawieszenie, ponieważ motocykl waży bardzo dużo. Układ rozrządu SOHC okazał się błędny, dlatego przed rozpoczęciem użytkowania należy go wzmocnić w serwisie. Motocykl prowadzi się płynnie i to jest jego największa zaleta.

 Zobacz tematy nt. motocykli Kawasaki na naszym forum