Strona główna, motocykle 125 ccm

Junak 124 – Sportowe aspiracje

Wersja Junak 124 została skonstruowana na typowo sportową maszynę, silnik ma tylko 10,3 KM ale jest w stanie rozpędzić maszynę do 100 kilometrów na godzinę.

Model Junak 124 to 150 kilogramowy motocykl o sportowej sylwetce i sportowymi aspiracjami. W Junaku 124 zastosowano mały silnik czterosuwowy o mocy maksymalnej 10.3 koni mechanicznych. Chłodzony powietrzem silnik jest w stanie rozpędzić maszynę do prędkości maksymalnej 100 kilometrów na godzinę. Manualna, 4 stopniowa skrzynia biegów pozwala na dosyć prężne rozpędzenie motocyklu do wymaganej prędkości. 17 calowe koła gwarantują dobre prowadzenie pojazdu. Nowoczesny design z pewnością nie może ujść uwadze, gdyż żaden poprzedni model Junaka nie miał takiego wyglądu.

Więcej na stronie producenta – Junak.com.pl

Junak 124 – Nie do końca dopracowany

Junak 124 to dobry, aczkolwiek nie do końca przemyślany model. Mimo sportowej sylwetki i bądź co bądź nie tak małego silnika osiąga zaledwie 90-100 kilometrów prędkości maksymalnej. Producent zastosował tutaj zbyt ekonomiczny silnik. W ostatnich latach użytkownicy Junaka skarżyli się na jego żywotność, dlatego model 124 miał być początkiem nowej, lepszej ery. Silnik faktycznie jest bardzo wytrzymały, ale motocykl nie spełnia swoich sportowych założeń. Prezentuje się wyśmienicie, ale to właściwie tylko tyle. Warto też zwrócić uwagę na cenę, która jest dosyć wysoka.

Zobacz tematy nt. motocykli Junak na naszym forum