Strona główna, motocykle 125 ccm

Junak 122 Sport – Agresywny design

W modelu Junak 122 Sport skupiono się bardziej na wyglądzie, choć wprowadzono kilka modyfikacji to jednak nie odbiegają one znacznie od poprzednich wersji.

Junak 122 Sport to pojazd, gdzie dokonano kosmetycznych modyfikacji. Dzięki zastosowaniu przednich owiewek, model prezentuje się sportowo i nieco agresywnie. Podobnie jak w przypadku większości modeli Junaków o pojemności 124 ccm zastosowano tutaj ten sam, sprawdzony silnik. Czterosuwowa jednostka napędowa o mocy maksymalnej 11.6 koni mechanicznych może rozpędzić pojazd do 90 kilometrów na godzinę. Producent zadbał o ekonomię, więc Junak 122 Sport pomimo groźnej sylwetki jest łagodny w spalaniu. Tylny hamulec klasyczny, bębnowy zaś przedni hydrauliczny, tarczowy. Zarówno przednie jak też tylne opony mają osiemnaście cali, dzięki czemu Junak porusza się lepiej po nierównych drogach. Masa własna 136 kilogramów daje wrażenie lepszego, stabilniejszego prowadzenia.

Pełne specyfikacje i opisy znajdują się na stronie Junak.com.pl

Junak 122 Sport – Niewielki, ale z potencjałem

Junak 122 Sport to mały, ale agresywny pojazd. Niestety, lecz nie różni się zbytnio od poprzednich modeli, gdzie wykorzystano ten sam silnik. Spalanie niskie, bo zaledwie 3.8 litra na 100 kilometrów. Model dostępny jest w dwóch kolorach – czerwonym i czarnym. Doskonałym pomysłem było wykorzystanie dwóch okrągłych lamp, zamiast jednej prostokątnej.

Zobacz tematy nt. motocykli Junak na naszym forum