Strona główna, motocykle 125 ccm

Junak 122 RS – W sam raz na miasto

Wiele wersji Junaka przystosowanych jest do jazdy po mieście, jednak Junak 122 RS to typowy mieszczuch. Jego atuty to wygląd, duża moc i ekonomiczny silnik.

Junak 122 RS to następca modelu 122. W pojeździe dokonano kilku modyfikacji, aczkolwiek sam silnik i układ hamulcowy pozostał bez zmian. Jednostka napędowa to czterosuwowy, jednocylindrowy silnik o mocy maksymalnej prawie 12 koni mechanicznych. Masa własna pojazdu to ponad 125 kilogramów. Profil Junaka 122 RS jest bardzo podobny do Zippa. Zastosowano podobny uchwyt dla pasażera oraz podobny tłumik. Pojazd jest w stanie rozpędzić się do 80 kilometrów na godzinę, a w wersji odblokowanej przekroczyć i to znacznie barierę stu kilometrów na godzinę. Średnie spalanie wynosi 4 litry na sto kilometrów, a bak jest w stanie pomieścić 13 litrów paliwa. Model posiada nowoczesny design i nie przypomina klasyka.

Opis tego modelu Junaka na stronie producenta Junak.com.pl

Junak 122 RS – Typowy mieszczuch

Bardzo dobry motocykl do jazdy po mieście. Cieszy ekonomia, ale martwi prędkość maksymalna i jazda w dwie osoby. Mimo bardzo wygodnego siedziska pasażer będzie miał problem z utrzymaniem równowagi głównie ze względu na tylną rączkę, która nie została przemyślana właściwie. Junak nie wymaga szczególnego typu prowadzenia. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, zatem dobrze się sprawdzi jako alternatywa dla samochodu, kiedy udajemy się do pracy.

Zobacz tematy nt. motocykli Junak na naszym forum