Strona główna, motocykle 125 ccm

Junak 122 – Motocykl z pazurem

Junak 122 to już maszyna bardziej sportowa, jednak z uwagi na niskie spalanie i wysoki komfort jazdy jest w wielu przypadkach środkiem transportu do pracy.

Podobnie jak w przypadku modeli 121, tak samo tutaj zastosowano silnik jednocylindrowy, czterosuwowy o mocy maksymalnej 11,6 koni mechanicznych. Junak 122 charakteryzuje się sportowym zacięciem oraz zastosowaniem ram bocznych. Również w tym modelu zastosowano dwa typy rozruchu. Nożny oraz elektryczny. Przy masie własnej 125 kilogramów pojazd prowadzi się komfortowo. Jest zwinny oraz ma dobre przyspieszenie. Z przodu zamontowano hamulce tarczowe, zaś z tyłu klasyczne, bębnowe. Wysokość siedziska wynosi 780 mm, a więc jest to motocykl średniej wysokości. Model dostępny jest w kolorze bordowym lub czarnym a jego prędkość maksymalna na zablokowanym silniku wynosi 90 kilometrów na godzinę. Średnie spalanie to 3.5 litra benzyny.

Szczegółowy opis tego modelu znajduje się na Junak.com.pl

Junak 122 – Ekonomiczny w każdym calu

Junak 122 charakteryzuje się sportowym zacięciem i w rzeczywistości można się na nim poczuć jak na małym ścigaczu. Jest bardzo wygodny i prowadzi się bez oporów. Ze względu na swoją ekonomię może być alternatywnym środkiem transportu do pracy. Z uwagi na fakt, że zbiornik może pomieścić aż 18.5 litra benzyny, na jednym baku możemy pokonać nawet 500 kilometrów.

Zobacz tematy nt. motocykli Junak na naszym forum