Strona główna, motocykle 125 ccm

Suzuki EXTRIGGER – elektryczny fun bike

Suzuki EXTRIGGER, zobacz elektryczną odpowiedź Suzuki na sukces funbike'ów

Wypuszczenie przez Hondę GROM’a (znanego w Europie jako Honda MSX 125) w 2013 dość mocno odmieniło rynek motocykli w Stanach i w Azji. Kategoria funbike’ów znów wróciła do łask. Grom w 2014 został nawet motocyklem roku w USA. Tym tropem podążyli inni, Kawasaki wypuściło xerówkę produktu Hondy o nazwie Z125. Zdecydowanie dalej idzie jednak SUZUKI, które zaprezentowało koncepty motocykla o nazwie EXTRIGGER.

Suzuki-Extrigger-elektryczny-motocykl-suzukiJuż pierwszy rzut ok na sylwetkę Suzuki EXTRIGGER nie pozostawia wątpliwości jakim motocyklem inspirowali się japoński projektanci. Suzuki zastrzegło właśnie kilka patentów związanych z silnikami elektrycznymi w Chinach, USA i Europie, wydaje się zatem, że elektryczny EXTRIGGER to ich pomysł na nawiązanie walki o rynek ze świeżo odświeżoną Hondą GROM.

Sukces GROM’a i Z125 wybitnie pokazuje, że stworzył się rynek ma małe miejskie motocykle, które służą do dwóch celów: dojazdów do pracy i zwyczajnej zabawy. Pojawia się tylko pytanie o bezpieczeństwo podczas jazdy na elektrycznym Suzuki, mikre gabaryty funbike’ów sprawają, że są one słabo widoczne. Wielu właścieli MSX’ów wymieniło swoje wydechy na głośne, a małe SUZUKI będzie kompletnie bezgłośne. Nie mamy informacji czy producent zdecyduje się na rozwiązanie znane z elektrycznych samochodów, tzn. głośniki imitujące dźwięki silnika spalinowego.

Nie będziemy się rozpisywać nt. wyglądu EXTRIGGER’a, aż nazbyt bowiem przypomina on to co wszyscy znamy, ciekawym elementem jest z pewnością umieszczenie wskaźnika naładowania materii w miejscu “baku”. Plotki mówią, że Suzuki EXTRIGGER pojawi się w sprzedaży zimą 2016 lub wczesną wiosną 2017 roku. Nie są znane żadne informacje nt. jego ceny, ale można przypuszczać, że będzie ona minimum o 50-100% większa niż spalinowi konkurenci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii elektrycznego motocykla Suzuki EXTRIGGER.