Strona główna, motocykle 125 ccm

Honda ATC 125 – hybryda motocykla i quada

Honda ATC 125 to szalony pojazd, który łączy ideę motocykla i quada, nie jest produkowany od prawie 30 lat, ale wciąż ma rzesze fanów.

Honda ATC to pojazd szalony, jak się okazuje w 1981 roku Honda połączyła w jednym pojeździe ideę motocykla i quada – tak oto zrodziła się Honda ATC 125. Nie umieszczamy jej w naszym katalogu motocykli ponieważ nie spełnia ona wymogów ustawy (pojazd dysponuje silnikiem o mocy 18 koni mechanicznych).

Zobaczcie jak Honda reklamowała ten niezwykły pojazd.

Wszystkie Hondy ATC jakie znajdziecie na rynku wtórnym to pojazdy produkowane w Japonii, lata 80-te to były zupełnie inne czasy, a Hondę ATC 125 (i jej odmianę z silnikiem 250) produkowano w kraju kwitnącej wiśni w latach 1981 – 1986. Trudno mówić, o walorach użytkowych tej osobliwej hybrydy, ale z pewnością jazda na niej daje wiele frajdy – tym bardziej, że 18 konny silnik bardzo łatwo stawia oryginalną Hondą na kapcia, a w zasadzie na kapcie.

Co interesujące Honda ATC 125 była wyposażona w reduktor: szosa – teren, który współpracował z 4. biegową skrzynią biegów.