logo serwisu. strona główna

Strona główna, motocykle 125 ccm

Vespa GTV 125 – Duży może więcej

Vespa GTV 125 to jednocylindrowiec z dużym potencjałem, zawiera w sobie zalety zarówno sportowego motocykla jak i spokojnego skutera. Motocykl dla każdego.

Vespa GTV jest masywnym skuterem o sportowym zacięciu. W modelu zastosowano silnik jednocylindrowy o mocy maksymalnej aż 15 koni mechanicznych. Sprzęgło odśrodkowe pozwala na stabilne przyspieszenie co przy 138 kilogramach masy własnej pojazdu ma znaczenie. Układ rozrządu klasyczny dla Vespy – SOHC. Rozruch zarówno elektryczny, jak także nożny. Bak może pomieścić nawet 10 litrów paliwa, a średnie spalanie oscyluje w okół 4.5 litra na sto kilometrów. Hamulce jednotarczowe. Vespa GTV 125 zasilana jest prostym, aczkolwiek ekonomicznym gaźnikiem. Prędkość maksymalna tego modelu to 100 kilometrów na godzinę, a przelotowa 80 kilometrów na godzinę.

Więcej o Vespie na stronie Wikipedia.org

Vespa GTV 125 – Skuter o dużych możliwościach

Vespa GTV 125 to skuter o sporych możliwościach. Vespa do tej pory przyzwyczaiła nas do tego, iż jej skutery mają zazwyczaj sporą moc, ale niską prędkość maksymalną. Tak też jest w tym modelu, gdzie przy 15 koniach mechanicznych skuter jest w stanie rozpędzić się do zaledwie 100 kilometrów na godzinę. Na ten stan rzeczy wpływ ma spora waga pojazdu, ale z kolei ta waga wpływa na komfort jazdy. Skuter przeznaczony dla osób średnio doświadczonych.

Zobacz tematy nt. skuterów Vespa na naszej stronie