logo serwisu. strona główna

Strona główna, motocykle 125 ccm

Nowa Honda MSX 125, popularny MSX przejdzie lifting

Nowa Honda MSX 125 nadchodzi, zobacz odświeżoną wersją Mini Street Extreme. Czy nowa Honda MSX 125 znów podbije serca? Nowy wydech, lampa, kanapa...

nowa honda msx 125Honda MSX 125, znana w USA i Azji jako Grom doczekała się delikatnego liftingu. Nowa Honda MSX 125 prezentuje się teraz bardziej jak streetfighter. Ze zmian jakie wejdą w życie w nowym sezonie od razu rzuca się w oczy nowa ledowa przednia lampa, bardziej agresywne boki, a także krótki tłumik. Co daje się zauważyć Honda zrezygnowała ze wprowadzonych w roczniku 2014 złotych felg. Inaczej zostało też wyprofilowane siedzenie, pozycja kierowcy wydaje się być obniżona, siedzisko pasażera z kolei powędrowało w górę. Pasażer nadal ma śmieszny pasek, którego w teorii miałby się trzymać. Piszę w teorii, bo w praktyce nie wyobrażam sobie jazdy na MSX’ie z pasażerem, jest to możliwe tylko w przypadku bycia parą wychudzonych tajskich nastolatków.
Wielka szkoda, że przy okazji odświeżenia tego motocykla Honda nie zdecydowała się na wymianę beznadziejnych lusterek, które bardziej pasują do roweru Wigry 3 niż do motocykla i na dodatek nie zapewniają odpowiedniej widoczności.

Nowa Honda MSX 125 – silnik i układ wydechowy

Honda zdecydowała się na pozostawienie w MSX’ie tej samej jednostki napędowej, generującej moc 9,8 konia mechanicznego przy 11 Nm momentu obrotowego. Spaliny są odprowadzane przez skrócony układ wydechowy, jednak już na pierwszy rzut oka widać – przez zostosowane maskownice, które mają optycznie powiększać średnicę układu – że spaliny są odprowadzane do tłumika tą samą małą rureczką o średnicy węża prysznicowego. Wymiana tłumika będzie zatem nadal pierwszą potrzebą po zakupie tego motocykla, tym bardziej, że oryginalny jest bardzo cichy, co w połączeniu z mikrymi wymiarami MSX’a nie zapewnia kierowcy odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Zobacz prezentację wideo z oficjalnego profilu Hondy

Co bardzo interesujące na oficjalnej stronie Honda.com, wciąż znajduje się prezentacja wersji ubiegłorocznej. Oficjalny profil na youtube zdążył zaś już wyprodukować wideo prezentację Nowej Hondy MSX 125.

Nowa Honda MSX 125 – galeria zdjęć