logo serwisu. strona główna

Strona główna, motocykle 125 ccm

Aprilia RS4 125 – Nie taki mocny na jaki wygląda

Wielu może zmylić wygląd maszyny Aprilia RS4 125, bowiem do złudzenia przypomina ścigacza. Niestety ma słabe osiągi i jest przeznaczony dla początkujących.

Aprilia RS4 125 nie bez przyczyny nosi w swojej nazwie czwórkę. W modelu zastosowano silnik czterosuwowy, który jest dużo bardziej ekonomiczny od dwusówów, a dodatkowo posiada elektroniczny wtrysk paliwa. RS4 posiada rozrząd DOHC a także mokre, wielotarczowe sprzęgło. Producent zadbał o to, aby pojazd był bezpieczny. W tym celu zastosowano czterotłoczkowe zaciski radialne na przednim hamulcu, oraz jednotłoczkowy zacisk na tylnej tarczy. Aprilia RS4 125 wyglądem przypomina rasowe ścigacze, jednak nie ma to przełożenia na osiągi. Prędkość maksymalna tego modelu określana jest na 120-130 kilometrów na godzinę. Producent postanowił zwiększyć bezpieczeństwo kosztem osiągów.

Więcej o Aprilia RS4 na stronie Wikipedia.org

Aprilia RS4 125 – Wygląd „ścigacza”, a słabe osiągi

Aprilia RS4 to model wyjątkowy, ale niekoniecznie efektywny w osiągach. Zastosowanie silnika 4T musiało niestety osłabić osiągi. Starsze modele bazujące na silnikach 2T oczywiście spalanie miały większe, ale przy tym gwarantowały lepsze przyspieszenie, szybszą jazdę oraz lepsze wrażenia. Motocykl przeznaczony jest głównie dla początkujących, którzy chcą popisać się szpanerskim wyglądem „ścigacza”. Dla doświadczonych będzie to zbyt słaby pojazd.

Zobacz tematy nt. motocykli Aprilia na naszym forum