logo serwisu. strona główna

Strona główna, motocykle 125 ccm

Aprilia RS 125 – Trzecia generacja

Kultowa generacja motocykli, tym tytułem może się pochwalić Aprilia RS 125 (2006-2013). Wyróżnia niewielkie spalanie, wygląd typowego ścigacza i duża moc.

Trzecia generacja słynnego modelu Aprilia RS 125 nie przypomina swoich poprzedników mimo, że motocykl posiada prawie taki sam silnik. 137 kilogramowy motocykl napędzany jest silnikiem Rotax 122. Model swoim wyglądem przypomina RSV 1000R i podobnie zachowuje się na jezdni. Producent zadbał o to, aby pojazd wyglądał i zachowywał się jak duży ścigacz. Stąd opływowa sylwetka przypominająca motocykle z Moto GP. Przez pierwszy rok produkowane były modele, które nie musiały spełniać norm emisji spalin, jednak od 2007 roku stało się to koniecznością. Aprilla RS 125 otrzymała nowe, grubsze tarcze hamulcowe, dlatego bezpieczeństwo stało się synonimem tego małego ścigacza.

Więcej danych na temat tego niezwykłego modelu na Wikipedia.org

Aprilia RS 125 – Cena adekwatna do jakości

Jakość idzie tutaj w parze z ceną. Niezawodny silnik Rotax 122 gwarantuje płynną jazdę, a szerokie ogumienie płynne poruszanie się na zakrętach. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że Aprilia RS 125 jest najchętniej kupowanym motocyklem z silnikiem o pojemności do 125 ccm. Pojazd będzie dobrym wyborem dla początkujących kierowców, jak także tych bardziej doświadczonych. Średnie spalanie wynosi 5 litrów na sto kilometrów, a więc RS 125 można uznać za motocykl w miarę ekonomiczny.

Zobacz tematy nt. motocykli Aprilia na naszym forum